30 OCAK - 01 ŞUBAT 2020

KATILIMCI YORUMLARI

Turkey Expo Qatar

Katılımcı Yorumları

ÖZAK GYO Genel Müdürü Fatih Keresteci:

“Sadece gayrimenkul değil birçok sektörü bir araya getiren, Türkiye’nin gücünü ihracat kalemlerini Katar’da tanıtmaya dönük güzel bir birliktelik. Şu ana kadar da gayet güzel. Başta çok resmi açılışlar ve ziyaretler gerçekleşti.”

ARTAŞ İNŞAAT Avrupa Konutları Varol Tezmen:

“Katar’ın ilginç bir müşteri profili var ve Türkiye’ye çok yoğun bir ilgileri var olup oldukça satın alma gücü yüksek bir gelir seviyesi yüksek bir kitle bulunmakta. Türkiye’ye yakın ilgi gösteriyorlar. Ben bundan sonraki taleplerde bir artış bekliyorum. Turkey Expo Qatar, sayesinde de Katarlı müşterilerimizin artacağını düşünüyorum.”

SURYAPI İNŞAAT Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas:

“Biz bu fuarlar kanalıyla biraz topluca focus group yaparak bu müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlama ve projelerimize dahil etme noktasına kadar geldik. Daha önce olan projelerimizi ve yatırımlarımızı pazarlıyorduk ama şuan geliştirdiğimiz projelere de bu müşterilerimizin ihtiyaçlarını da nasıl dahil edebiliriz? noktasına geldik. Katar potansiyeli çok yüksek bir ülke bütün dünya zaten Katar’ı kendine çekmiş durumda. Fuar ziyaretlerinde hem bireysel hem de kurumsal görüşmeler yapıyoruz. Avrupa olsun, Amerika olsun Katar’ın hem büyük yatırımları, ortaklıkları ve kendi halkının yatırımları var. Türkiye olarak bu hususta şu ana kadar yaptığımız satışlar ve yatırımlardan sonra daha da önümüz açık çünkü artık bu ilişki kuruldu ve gelişmeye devam ediyor. Bu gelişmeyle birlikte hem bireyselde hem de ortaklıklar şeklinde önümüzün açık olduğu bir ülke, burada olmaktan son derece memnunuz.”

TEKNİK YAPI Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım:

“Son zamanlarda yabancıların Türkiye’deki yatırımlara yönelmesi Körfez bölgesinin Türkiye’ye yatırımlara yönelmesi bizimde ilgimizi çekti. Bu pazar payında yer alabilmek için bu fuarda bir vesile oldu. Biz aslında yurtdışı fuarlarına katılmıyorduk bir nevi ilk diyebiliriz. Gelip hem burayı görmek istedik. Çünkü Katar bildiğiniz gibi 2020 olimpiyatlarına hazırlanıyor. Burada sadece Türkiye’deki projelerimizi tanıtmak değil biz bir nevi firmamızı da tanıtmak istiyoruz çünkü 2020 olimpiyatlar için 170 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirilecekmiş. Belki bu pazardan bir pay alabiliriz kendimizi tanıtabiliriz düşüncesiyle Katar’a geldik buradayız.”

KUZU GRUP Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu:

“Türkiye ile Katar arasında bir kardeşlik ilişkisi var. Katarlılar kendilerini Türk gibi Türklerde kendilerini Katarlılar gibi hissediyor. Bu bağlamda Katar’ın da ülkemizde büyük yatırımları var. Bu yatırımlardan birisi ise Seapearl projemiz Katarlılar ile birlikte geliştirmekte olduğumuz bir proje. Dünya da Türk müteahhitler sektörü ilk 200 firma arasında Çin’den sonra gelen olarak Türkiye bulunuyor ve biz burada Katar’da geliştirecekleri tüm projelerde Türk firmaları olarak yer almak istiyoruz.”

TEKFEN Başkanı Birgili: “Katar’a gelenler sıcak bir ‘Hoş Geldin’ karşılamasına hazır olsun”

"Yeni gelenler burada sıcak bir 'Hoşgeldin’e hazır olsunlar. Biz kendimizi hiç yabancı ülkede gibi hissetmedik. Kuralları bizden sıkı ama bu kurumsal yapıya sahip şirketler için sorun değil. Hatta bir fırsat. Her eline çantayı alıp gelene iş verilmiyor. Kurumsal yapısı olan firmalar hoş karşılanacaklardır." diye konuştu.

GYODER Başkanı Torun: “KDV istisnası ve vatandaşlık hakkı cazibeyi artırıyor”

“Türk ekonomisi büyüdükçe gerekli finansmanı sağlayacağız. Türk ve Katarlı işadamları arasındaki ilişkide aracı olacağız” dedi. Katar'ın ekonomisini çeşitlendirmeye çalıştığını belirterek, Türk işadamları için ülkede büyük fırsatlar olduğuna dikkat çekti. Abraham, "Türkiye'de ve Türk ekonomisinde var olmak istiyoruz. Dünya listesinin ön sıralarında olan bu ekonomide var olmamız gerekiyor. Türkiye'de Katar'ın ihtiyaçlarını karşılayacak bir potansiyel var. Türkiye için de Katar büyük fırsat"

GYODER Başkanı Torun: “KDV istisnası ve vatandaşlık hakkı cazibeyi artırıyor”

"Gayrimenkul konusunda yatırım yapılabilecek bir ülkeyiz. KDV istisnası ve vatandaşlık hakkı verilmesi cazibeyi artırıyor" dedi.

BÜYÜKELÇİ, Turkey Expo Qatar KATILIMCILARINI AĞIRLADI

“İki ülke hükümetleri tarafından desteklenen Turkey Expo Qatar, zaten güçlü olan ilişkilerin daha da geliştirilmesi için önemli bir fırsat sağladı. Bu organizasyonu yapan Medyacity ile birlikte katılımcı kurumlarımıza ve katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

TURKEY EXPO 2020

İlgileniyor musunuz?

Bize ulaşın:
YERİNİZİ AYIRTIN